Josmarine


- laulja ja laulukirjutaja, kes avaldas oma esimese singli "Red Light" 2018-aasta maikuus ning albumi "Absence"  juulis. Albumil olev muusika on tehtud koos Pärtel-Peeter Pere ning Jakob Juhkamiga.

Josmarine aktiivne live-koosseis on hetkel duo koos kitarrimängija Vahur Krautmaniga. Tere saad öelda youtubes:

 

Mis järgmiseks? Seda oskad võib-olla Sina öelda - koostööpakkumised on oodatud eriti just souli ja neo-soul stiili esindajatelt. Teeme koostööd! 
 

Natuke lähemalt

Mina olen Joanna Prääts esinejanimega Josmarine. Meeldiv tutvuda!

Soololaulmine minu jaoks on alles viimasel ajal muutunud aktuaalseks. Koolis sai õpitud solfedžot ja klaverit ning laulmas käisin peamiselt kooris. 5-aastat tagasi poleks ma sellist kontseptsiooni osanud ette kujutadagi, et lähen lauljana lavale. Mismoodi see käib täpsemalt? :D Sõpradega sai küll võimalusel jämmitud aga see polnud päris see...
Mingil hetkel hakkas aga kummitama salajane mõte minna laulmist õppima ning see arenes edasi intensiivseks kinnisideeks. Lõpuks lisandus ideele õnneks veel ka julgus minna WAF-kooli soololaulmise katsetele. See oli nagu paisu tagant väljasaamine! Hakkasid tulema lood, mille visandid salvestasin klaveri taustal arvutisse ning ühtlasi hakkas selguma, et laval polegi nii paha olla. Leidsin inimesed kellega koos kulgeda ja nii ta on läinud - olen püüdnud hoida pea, südame, silmad ja kõrvad lahti.

Muusikastiilidest on mind kõige rohkem inspireerinud blues, soul ja jazz oma gruuvi, ulakuse, hingelisuse,  kaasakiskuvate rütmide ja käikudega...


180706 Josmarine - plaat_hall_1400x1400.jpg


Absence albumi algus & rollid: 

Joanna: Pärtliga kohtusime muusikafoorumis Rada7 ning hakkasime koos lugusid tegema. See nägi välja nii, et Pärtel saatis mulle oma instrumentaallugusid ning mõtteid ning mina sain sellest inspiratsiooni ja saatsin talle vastu vokaalimõtted. Nii need lood vaikselt kogunema hakkasid. Kui oli selge, et meil on vormistamiseks vaja kolmandat inimest - produtsenti&arranžeerijat ning pöördusime Jakob Juhkami poole. Andsime talle vabad käed ning edasi on raske kirjeldada seda maailma, mis meie lugude ümber hakkas kumama. Jakobi käekirja on tunda albumi lugude igast poorist. Tõdesime, et teda oleks kummaline nimetada ainult produtsendiks või arranžeerijaks - ta oli kogu oma ulaka hingega meie projekti juures, luues ja mängides sisse bassi ja klahvipartiid, orkestreerides trummipartiid. Kuigi lugude algimpulss pärines Joannalt & Pärtlilt, on Jakob meie Absence-meeskkonna kolmas täisväärtuslik liige ilma kelleta ei oleks me siin fännamas omaenda kraami.

Ehk siis: albumi 'Absence' kontekstis on meie koosseis seega järgmine: Joanna Prääts, Pärtel-Peeter Pere ja Jakob Juhkam. Meie rollid seoses albumiga:

Joanna  - vokaal, sõnad, meloodia
Pärtel-Peeter - kitarr, bass, muusika, instrumentaalinspiratsioon, muusika algimpulss ja loomeallikas
Jakob – kitarrid, klahvid, bass, mix&master, produktsioon. Ühlasi meie elu uppikeeraja ja muusikale hinge sissepuhuja

Albumil tegi kaasa ka Hans Kurvits trummidel.

Plaadikaanel fragment David Febland maalist “Rosy Picture